در سال 1953 یک شرکت تولید کننده مواد شیمیایی به نام راکت در آزمایشگاه کوچک خود واقع در سن دیوگو شهر کالیفورنیا موفق به ساخت محصولی جهت از بین بردن زنگ و جلوگیری از نفوذ حلال ها شد .

نام گذاری این محصول بسیار قابل توجه بود زیرا شرکت سازنده این محصول در آن زمان برای پیدا کردن ف رمول خاص و منحصر به فرد خود 40 راه مختلف را آزمایش کرد تا بتواند محصولی برای  جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب پیدا کنند، به همین دلیل محصول را wd-40 نامگذاری نمود . این محصول  برای اولین بار در صنعت هوا و فضا توسط یک پیمانکاربه نام "کانویر"استفاده شد .

با گذشت زمان و استفاده این محصول در صنعت هواپیمایی وشهرتآن ، کارمندان این شرکت ها بر آن داشت تا از باقی مانده های اسپری ، به صورت مخفیانه در منازل خود استفاده نمایند .

این امر باعث شد تا بنیانگذار شرکت "نورم لارسن" تصمیم به تولید این محصول را در قوطی های قابل اسپری نماید و با روانه کردن آ نها به بازار مصرف عموم مشتریان بیشتری از آن بهرمند شوند ، این کار در سال 1958 در اولین فروشگاه شهر سن دیه گو انجام شد .

 

با افزایش خریداران این محصول در سال 1960و رشد روز افزون صنعت موارد استفاده از این محصول به 45 مورد رسید و کارایی خود را به  اثبات همگان رساند .

از این رو شرکت مصمم گردید تا نام شرکت خود را به نام ""wd40 تغییر دهد . با ورود این شرکت به بورس آمریکا (درسال 1973) و رشد 61 درصدی این محصول در بورس باعث شد تا در سال 1973به رکورد فروش بیش از 1 میلیون قوطی در هفته دست پیدا کند ، این امر در حالی صورت می گرفت که از هر پنج  خانوار آمریکایی ، چهار خانوار از این محصول  استفاده میکردندو رشد مصرف این محصول در صنایع مختلف به 81 درصد رسید بود در میان سال های 2003 تا2009 انقلابی در طراحی و بسته بندی محصولات wd-40 اتفاق افتاد و آن طراحی نازل متحرک دو کاره بود .

بعد ها این محصول به صورت قلم های به شکل خودکار برای کارهای ظریف به بازار عرضه گردید و در سال2009 نیز در حجم های زیاد برای صنایع تولید شد . درطول سال ها تولید این محصول طرفداران محبوب خود را به میلیون ها میلیون نفر افزایش داد و توانست رتبه اول را میان مصرف کنندگان صنعتی و خانگی خود کسب نماید .

در حال حاضر شرکت هایی بی شماری این محصول را با نام های دیگر و شکل های متنوع تولید می نمایند ولی هنوز نتواسنتد محبوبیت wd-40 را برای خود کسب کنند . این محصول کابردهای بی شماری دارد در صنایع و مصارف خانگی دارد که ما مختصری آز آن را شرح می دهیم .

 


از بین بردن اصطکاک wd-40

محافظت از زنگ زدگی wd-40

جلوگیری از نفوذ رطوبت wd-40

دارای خاصیت پاک کنندگی wd-40

دارای خاصیت روان کنندگی wd-40

برای باز کردن پیچ های درگیر و قدیمی wd-40

برای پاک کردن آلودگی و چربی wd-40

و هزاران کار دیگر ....

 

2000 کاربرد برای WD40 رجوع به سایت مرجع

 

 


تبلیغات سایت های برتر

حامیان چسب البرز